Mire jó a stripper és a svengali pakli?

Stripper és svengali. Stripper vagy svengali. A laikusok dülledő szemekkel nézik ezeket a szavakat, hiszen akik nem bennfentesek, azoknak semmit nem jelentenek a kifejezések. A trükkpakli elnevezés olyan kártyákat foglal magában, amelyeket valamilyen módon megváltoztattak azért, hogy a bűvészek bizonyos csalafintaságokkal szórakoztathassanak.

A stripper kártya előnyei

A csomagban könnyen ellenőrizhető egy kártya pozíciója. Még akkor is, ha egy külső szemlélő megkavarja, a bűvész felismeri az általa kiválasztott kártyát. A stripper kártyák kissé kúposak, ami abban nyilvánul meg, hogy az oldalak nem alkotnak tökéletes téglalapot. Ez annyira elenyésző különbség, hogy alig észrevehető a változás. Egy felületes szemrevételezésnél nem tűnik fel, de ha mondjuk az egyik kártyát 180 fokkal elforgatjuk úgy, hogy a pakli többi részével ellentétes irányban kúpos legyen, akkor a szélén látható, hogy más a többi laphoz képest. A pakliban vannak normál és rövidített kártyák, a rövidített kártyák mindegyike azonos rangú és színű. Mindezt Burling Hull alkotta meg, és WD LeRoy forgalmazta először 1909-ben.

A stripper kártyát a bűvész úgy odaadhatja a közönség bármelyik tagjának, hogy az illető nem talál rajta semmi különöset, nem ismeri fel a titkot.  

Stripper kártya
A kép forrása: https://www.handcut-stripperdecks.co.uk

A Bicycle Stripper csomag kártyái gyárilag, eredetileg trükkösek, azaz nem utólag alakították át, egyszerűen tökéletes a stripper deck. Mivel a stripper felirat a celofánon található, a felbontást követően az különbözteti meg a normál  Bicycle csomagtól, hogy a bélyeg fehér színű. 

A svengali kártya

A Bicycle Svengali annyiban más, hogy a választott lap hol itt, hol ott kerül elő. Természetesen csakis ott, ahol a bűvész akarja. Ebben a pakliban nincs utánvágás, tehát nem szögletes, sarkos a pakli fele. 

A Svengali paklit Burling Hull találta fel 111 esztendeje, 1909-ben. A pakli 26 különböző és 26 egyforma lapból áll, és az utóbbiak valamelyest rövidebbek, keskenyebbek a többinél. Amennyiben felváltva helyezünk hosszú és rövid lapokat, a paklit pedig végigpörgetjük, az ujjunk csak a hosszabb lapokhoz ér hozzá, ezért aztán azok kettesével peregnek. Ha a paklit képpel lefelé tartva pergetjük, a rövidebb lapok ráesnek a hosszabbak tetejére, és csakis a hosszabb lapok képei látszódnak. A paklit megfordítva a rövidebb lapok a hosszabbak képes felületére hullanak rá, és úgy tűnik, mintha az egész pakli egyforma lapokból állna.

Amennyiben a paklit a váltakozó hosszúságú oldalánál fogva emeljük el, mindig hosszú lapot fogunk meg, ennek következtében az alsó paklin mindig az egyforma lapok egyike lesz. Ha egy rövidebb lap van felül, akkor a két lap egy lapként felemelése könnyen kivitelezhető, mivel a váltakozó hosszúságú oldalnál megfogva automatikusan két lapot emelünk fel egy helyett.


Választottunk öt egyszerű kártyatrükköt, amit könnyedén el tudsz sajátítani, ha most kezdesz el foglalkozni a témával. Könnyen meg tudod tanulni, sikerélményed lesz, és ezek begyakorlása után már léphetsz is a következő szintre. Nézd meg itt!


Svengali paklit házilag is lehet készíteni, de a webshopban megvásárolva olcsóbban kijöhetünk, hiszen nem kell 26 ugyanolyan paklit venni hozzá. Látogass el a www.deckmaster.hu prémium kártya webáruházba, és szerezz be egy kiváló minőségű francia kártya paklit.